MASCOM CUP Humpolec


cara

Humpolec, domácí trať, nezvyklý srpnový termín a 18 natěšených kartrossařů a jedna natěšená kartcrossařka na startu.

První trénink se mi povedl a naměřil jsem třetí nejrychlejší čas. V druhém tréninku jsem měl šestý čas.

1. rozjížďka - vzpomínka na krásné "rejsinkové" časy. V první řadě jsem stál spolu s Ondrou Hartychem a Pepčou Švorcem. Z druhé řady startoval ještě Miki Nový. Věkový průměr prvních dvou řad nám jen trošičku kazil Davídek Bendů. Celé první kolo jsme jeli s Mikim vedle sebe bok po boku, nakonec jsem do cíle dojel před ním na třetím místě.

2. rozjížďka - opět start z první řady. Jezdil jsem na třetí  pozici, pak jsem ale udělal chybu a dostal se přede mě Milan Andruchovič.

3. rozjížďka - nepovedený start a propad na 5. místo.

Po rozjížďkách mi patřilo 8. místo.

V semifinále jsem startoval z druhé řady. Po startu jsem odjížděl jako pátý. Podařilo se mi dva jezdce předjet a třetí místo jsem udržel až do cíle.

Už jsme všichni stáli na starovním roštu finále, když nám bylo oznámeno, že se čas startu posouvá. Většina z nás vylezla z kartů a šla se podívat do první zatáčky. Při té příležitosti jsme si i s našimi mechaniky udělali brigádu a vysbírali kameny. Asi to byla zajímavá podívaná nejen pro diváky.

Ve finále jsem startoval z druhé řady. Start se mi docela povedl, ale v první zatáčce opět byla lehká strkanice, do které jsem se naštěstí moc nezapletl. Odjížděl jsem na 6. místě. Jezdil jsem za Pepčou, tomu praskla přední těhlice a já se posunul na 5. místo a tak jsem i dojel.

V Humpolci jsem ještě na horší trati nejel, ale kloubok dolů před pořadateli, že trať vůbec dali dohromady po velkých deštích a závod se mohl uskutečnit. Díky Vám, pánové!

Chtěl bych moc poděkovat všem našim kamarádům a známým, kteří se za námi přišli podívat a podpořit náš tým. I díky Vám jsem si závod užil.

Ještě jednou velká gratulace Ondrovi Hartychovi k druhému místu.

Už tento víkend se uvidíme v Nové Pace na závodech Mistrovství Evropy v autocrosse.

 

foto: Honzík Pilát, MKFOTO, Foto Zuzka Rallye, Simona Svobodová

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: