MASCOM CUP Humpolec


cara

Na první autokrosový závod do Humpolce přijelo 23 kartů. Na tento domácí závod jsem se moc těšil, protože organizátoři zamakali na trati a úplně změnili její povrch. To jsem ale netušil, co mě čeká...

Vše začalo už v prvním tréninku, kdy nám auto před jízdou nechtělo nastartovat. Naštěstí kart na poslední chvíli chytl a já trénink stihl a naměřil druhý nejrychlejší čas. Moc díky všem za pomoc.

V druhém tréninku jsem nic nenaměřil kvůli technické závadě. I tak mi čas z prvního tréninku dal pátý čas.

V první rozjížďce jsem si vybojoval první místo.

Ve druhé rozjížďce jsem hned v prvním kole z prvního místa odrazil levou zadní pneumatiku. Snažil jsem se udržet, co nejlepší pozici a dokonce jsem v poslední zatáčce zkusil předjet dva jezdce po venku. To bohužel nevyšlo a odrazil jsem i pravou zadní pneumatiku. Takže jsem dojel poslední.

Ve třetí rozjížďce jsem věděl, že budu muset bojovat, protože jsem startoval z kopřiv. Hned v první zatáčce jsem se přetočil a musel jsem dohánět ještě víc. Ve třetím kole jsem dojel skupinku jezdců, ale po kontaktu s nimi mi praskla přední těhlice (upadlo mi kolo) a tato rozjížďka pro mě skončila.

I přesto mi tato umístění dala druhou řadu do semifinále. Hned v první zatáčce jsem se dostal na druhé místo a tak i jízdu dokončil.

Ve finále se mi start z první řady povedl a odjížděl jsem druhý za Standou Brouskem. Zkoušel jsem ho předjet, kde se dalo, ale nezbývalo mi než čekat na chybu. Ta přišla, já ji využil a dostal jsem se na první místo. Nebylo ale jednoduché to udržet, ale nakonec se mi to podařilo. Bylo to příjemné zakončení tak náročného víkendu. Děkuju Standovi za finále v neskutečně rychlém tempu, které se snad divákům líbilo.

Odvedená práce humpoleckých autokrosových nadšenců na trati za to stála, při téměř 170 autech byla sjízdná. Díry sice byly, ale je to určitě velký krok dopředu. Takže díky moc!

Víkend to byl i fyzicky náročný a děkuji Filipovi Hunalovi za kondiční přípravu. Také bych chtěl poděkovat za neskutečnou podporu na trati i na dálku. Moc si toho vážím.

Další kartcrossový závod nás čeká 15. června v Sedlčanech, kde se jede rallycross. Možná v této pauze pojedu nějaké drifty nebo závod do vrchu.

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: