MASCOM CUP Matschenberg


cara

No, co k závodu napsat, jsem stále naštvaný a zklamaný, ale zároveň odhodlaný dát se zdravotně do pořádku a spravit auto na další závod... Ale vezmu to od začátku:

V německém Matschenbergu se nás sešlo pět a půl... přesněji devět. Říkal jsem si, jaká to bude pohodová atmosféra a svezení, něco podobného jako v prvním závodě ve Fuglau. Trať jsem si v pátek prošel a šel z ní respekt. Každopádně už jsem se těšil na sobotu, kdy se měl odjet celý závod - tedy dva tréninky, tři rozjížďky a finále.

Na první trénink jsme se domluvili s Pepčou Švorcem, že pojedu v závěsu za ním, aby mi ukázal záludnosti tratě. Hned od prvního seznámení se mi trať neskutečně moc líbila. Říká se, že buď si ji zamilujete nebo ji nenávidíte. Já asi patřim k té menší skupině a to té první - láska na první svezení. Užíval jsem si každé kolo, každou zatáčku a v obou tréninkách jsem zajel nejrychlejší čas.

V první rozjížďce se mi podařil start a odjížděl jsem jako první. Bohužel tato jízda byla zastavena kvůli boudě Pepči Švorce. Opakovaná jízda se mi už tolik nepovedla, propadl jsem se za Davídka Bendu a dojel až čtvrtý.

Start druhé rozjížďky se mi docela povedl, odjížděl jsem pátý. Hned v prvním kole se mi podařilo tři jezdce předjet a do druhého kola jsme najížděli bok po boku s Matijou Rakovcem. Po skoku v dvojité levé zatáčce jsem začal Matiju předjíždět venkem a při výjezdu z té druhé do mě strčil a já šel několikrát přes střechu na svodila a nakonec jsem zůstal ležet na trati na boku. Zastavil u mě Filip Kašpar a pomohl mi ven z auta. Děkuju, Filipe! Byl jsem docela otřesený, ale naštěstí se mi nic vážného nestalo, jen mě bolí "celej člověk". To kart je na tom daleko hůř. Ani jsme se nepokoušeli o opravu, i když nám snad všichni nabízeli pomoc. Díky i Vám.

Chtěl bych poděkovat za všechny zprávy plné podpory a povzbuzení. I za nabídky pomoci s opravou karta od Martina Šuláka, Tomáše Píska a Romana Brožka až ze Slovenska. Moc si toho vážím. Také díky Natálce Švorcové za videa z tréninků a také za ošetření bolavého krku, i Milanovi (Milan5412 na youtube) za zachycení mého karambolu.

Další závod se jede v Přerově za necelé tři týdny (21. - 22. května 2022), tak budeme mít dostatek času na opravu karta.

Doufám, že se do Matschenbergu někdy opět vrátíme a já si budu moct užít tuto trať od tréninku až po finále.

Foto: David Jeřábek, Milan Svoboda

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: