MASCOM CUP Nová Paka


cara

Nová Paka nám nabídla, ať si svůj další podnik MASCOM CUP odjedeme při ME. Myslím, že málokdo zaváhal. Nakonec se nás tu sešlo dvacet. Náš tým obohatil svou účastí a hlavně pomocnou rukou Miki Nový.

V prvním tréninku jsem měl pátý čas, ve druhém jsem zabral ještě víc a byl z toho třetí nejrychlejší čas. Tady byl položen základ pro úspěšný víkend.

1. rozjížďka - stejně jako v Humpolci, první řada byla "rejsinková" - Ondra Hartych, Pepča Švorc a já. Dojel jsem za Ondrou na druhém místě.

2. rozjížďka - opět v první řadě mladí dravci Ondra, Pepča a já. Tato jízda byla dost divoká. Trať byla hodně rozbitá a plná děr. A hodně ovlivnila výsledek. Odjížděl jsem jako třetí. Pak jsem byl čtvrtý. No a v cíli jsem byl odmávnut jako druhý.

3. rozjížďka - ta se mi vůbec nepovedla, dojel jsem pátý.

Po odjetých rozjížďkách mi patřilo čtvrté místo. V semifinále jsem měl stát v první řadě spolu s Ondrou, ale bohužel si jeho technika postavila hlavu a Ondra musel ze skvěle rozjetého závodu odstoupit už po třetí rozjížďce. Zůstali jsme tam tedy spolu s rakouským jezdcem Philippem Leonhartsbergrem osamoceni. Konečně se mi podařil start a já odjížděl první. Bohužel hned v prvním kole byla jízda zastavena kvůli boudě Vaška Kostlivýho. Jezdec byl naštěstí v pořádku. Jízda se hned opakovala, start mi opět vyšel a já svoje semifinále vyhrál stylem start - cíl. A to znamenalo start ve finále z první řady.

Finálový rošt byl postaven trošku jinak než jsme zvyklí: 3-4-3-4. Stáli jsme tam spolu s Petrem Doležalem a Philippem. Společnost nám dělaly slečny s apartními deštníky proti slunci. Bohužel stály na opačné straně než svítilo... Start se mi povedl opět na jedničku a já se vyvezl hned za Peťou. Vybudoval jsem si dostatečný náskok před třetím Matijou Rakovcem. Trať byla hodně rozbitá a já nechtěl kvůli defektu ztratit tak skvěle rozjeté finále, jel jsem proto "hlavou" a nakonec si pro ten stříbrný věnec dojel.

Nedokážu popsat, jak neskutečnou radost jsem měl. Udělat vyhlášení hned po odjetí finále je geniální nápad. Ze všech tryskaly tuny euforie. Hlavně teda ze mě. Divácká kulisa v Nové Pace byla ohromující a byl pro mě velký zážitek stát na bedně po boku ostřílených pardálů Petra a Matiji.

Chci strašně moc poděkovat všem, kdo mi fandí, ať už na stráni nebo na dálku. Moc si toho vážím. Také můj velký dík patří rodině. Na výsledku měl určitě zásluhy i náš dočasný mechanik Nový Miki - díky, kámo!

Další závod, kde se snad uvidíme, je rakouský Hollabrunn a to za čtrnáct dní. Zde jsem si před třemi lety vyjel svoji první bednu v kartech. Budeme doufat, že se závod uskuteční a nějaký vir-nevir nám to nezhatí.

foto: Honzík Pilát, MK foto, tým fotografů RSK trade

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: