MASCOM CUP Nová Paka


cara

Dva týdny uběhly jako voda a opět jsme se potkali s kartcrossovou partou tentokrát v Nové Pace. V počtu 22 jsme byli nejpočetnější divizí.

Naposledy jsem tady závodil v roce 2018, tak jsem měl obavy, jestli jsem Paku nezapomněl. První trénink nám vyšel skvěle, takže mé obavy byly zbytečné. Naměřil jsem čtvrtý čas. Ve druhém tréninku mě dva jezdci přeskočili a nakonec jsem tedy skončil šestý. Což bylo super a dalo mi to první řadu v první rozjížďce. Rozdíly mezi jezdci byly minimálni. Například mezi mnou a Mikim byl rozdíl pouhých šest tisícin sekundy.

V první rozjížďce se mi povedl start a svoji třetí pozici jsem si ubránil až do cíle. Druhá rozjížďka byla zajímavější, i přesto, že jsem skončil pátý. Adam Kotaška, Pepča Švorc, Davídek Bendů a já jsme bojovali kolo na kolo o co nejlepší umístění až do cíle. Hrozně moc jsem si to užil. Díky kluci!

V neděli ve třetí rozjížďce jsem startoval z druhé řady a díky technickému problému se mi nepodařilo umístění vylepšit. Právě naopak. Propadl jsem se o dvě pozice. V celkovém součtu jsem nakonec skončil 9. a šel jsem do semifinále B. V prvním kole mě krásně předjel Miki Nový. Dvě kola před cílem jsem udělal na skoku chybu, ale naštěstí jsem měl dostatečný náskok, pozici jsem si udržel a postoupil do finále.

Start ve finále se mi podařil, průjezd první zatáčkou už nikoliv a odjel jsem devátý. Jezdil jsem za Mikim. Tomu se podařilo předjet Davida Bendu. Já jsem se o to snažil též, ale úspěšný jsem nebyl. I tak jsem si to užil. Příště už to dám. :D  Do cíle jsem nakonec dorazil jako osmý, protože Miki trefil díru, která ho hodila na svodidla.

Závod v Nové Pace jsem si moc užil. Byl jeden z nejlepších, i když jsme stále jezdili na překropené trati. Trať byla v tomto směru ideální až na finále. Zázemí, depo i organizace fungovala... Za což Vám patří díky.

Už teď se těším do Přerova, kde se jede další závod a to už příští víkend. Tak doufám, že se tam sejdeme opět v hojném počtu.

 

foto: Honzík Pilát, RSK - www.kartcross.cz

 

 

 

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: