MASCOM CUP Poříčí nad Sázavou


cara

Rekordní počet kartů z Nové Paky byl překonán o jeden kus a to v Poříčí nad Sázavou. Sešlo se nás tu 29.

Tréninky se mi moc nepovedly, patřilo mi až 7. místo.

V sobotu jsme odjeli 2 rozjížďky a v obou jsem dojel druhý.

Neděle byla podřízena televiznímu přímému přenosu. Takže bylo zrušeno klasické poříčské představení jezdců. Což byla trošku škoda, ale zas na druhou stranu je skvělé, že se finálové jízdy přenášely živě.

Třetí rozjížďka nedopadla nejlépe kvůli technickému problému a skončil jsem sedmý ve své rozjížďce, což bylo 19. místo celkově.

Nakonec mi výsledky z rozjížděk zajistily první řadu v semifinále (celkově jsem byl 7.).

V prvním startu semifinále jsem odjížděl druhý za Tomíkem Svobodou, který byl nejlepší z nás po rozjížďkách. Jízda byla bohužel zastavena. Druhý start se mi už tolik nepovedl a dojel jsem třetí, což mi dalo do finále druhou řadu.

Finále se také jelo nadvakrát. Opět pro mě byl první start lepší, ale jízda byla zase zastavena pro boudu. V opakované jízdě se mi zpočátku dařilo, bojoval jsem o přední příčky, ale technika opět zradila. Propadl jsem se o pár míst a nakonec jsem byl odmávnut šachovnicovou vlajkou na osmém místě. Byl jsem zklamaný a tak doufám, že už i já budu mít trošku toho štěstí v příštích závodech.

Pořadatelům děkujeme za skvělou organizaci závodu i za večerní zábavu. Také bych chtěl tímto poděkovat Meilovi za vytvoření nového designu na mém kartovi.

A jaké jsou mé plány na nadcházejí tři víkendy? Již tento pátek a sobotu mě můžete vidět v Panenském Týnci, kde pojedu s mým BMW gymkhanu. První sobotu v září pokračuje republiková autokrosová sezona v Dolním Bousově.

A teď třešnička na dortu - 26. - 27. srpna se na Vás budu těšit na ME v Přerově, kde budu startovat v divizi CrossCar s francouzským týmem Will´oz - LR Motors.

foto: Andrej Bárta, Tereza Svobodová, Milan Svoboda

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: