MASCOM CUP Přerov


cara

Do Přerova jsem se moc těšil, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí již od mých šesti let, kdy jsem závodil v Racer Buggy 160. Cestu do Přerova si našlo pouze 15 kartů. 

V prvním tréninku jsme "prokaučovali" výběr gum, ale i tak jsem zajel šestý čas. V tomto tréninku se podařila rarita, kdy jsem měl na tisíciny stejný čas jako Matija Rakovec. To se málokdy stává. Druhý trénink jsem zajel daleko lépe a patřil mi druhý nejlepší čas hned za Petrem Doležalem. Nakonec se ale čas z prvního tréninku ukázal jako lepší a skončil jsem pátý.

Do první rozjížďky jsem šel z první řady. Start se mi extra nepovedl a já se zařadil za Davídka Bendů jako čtvrtý. Po celou jízdu jsem se snažil na Davida něco vymyslet a předjet ho, zároveň jsem si musel hlídat záda, protože na mě dotíral Miki Nový. Několikrát jsme s Davidem jeli kolo na kolo, ale předjet se mi ho podařilo až v posledním kole z Chmelnice dolů po venku.

Druhá rozjížďka byla jak přes kopírák, opět nepovedený start, David přede mnou a já se opět snažil celou dobu najít místo, kde ho zdolat. Davídek ale nechtěl dát kůži tak lacino a hlídal si to. Zkoušel jsem to zleva, zprava, do kopce, z kopce až opět v posledním kole, v poslední zatáčce jsme vjížděli do cíle bok po boku. Já byl nakonec o pět tisícin štastnější a opět mi patřilo třetí místo.

Třetí rozjížďka jedním slovem tragédie. Od rána pršelo, trať byla spíš kluzištěm než závodní tratí. Přesto jsme byli vpuštění na start. Jel jsem v první rundě, takže v tom nejhorším. Se závoděním to nemělo nic společného. Ve druhém kole se mi nabalila přední kola tak, že se nechtěla vůbec točit. Nakonec jsem se protrápil do třetího kola, kde jsem to zaparkoval vedle Pepči Švorce na cílové rovince. Ještě se k nám do party v posledním kole přidal Michal Pihávek.

Málem jsme nestihli do semifinále nastoupit, protože celou dobu jsme myli auto a dělali blatníky. Díky tomu jsem neměl čas se jít podívat, jak vypadá trať a opět jsem zvolil špatné gumy. Semifinále bylo pro mě trápením od startu až do cíle. Každopádně jsem do finále postoupil.

Finále a start ze třetí řady se mi konečně povedl na jedničku, přestartoval jsem celou svoji řadu. V druhé zatáčce jsem hned předjel Davida a z kopce dolů z Chmelnice ještě Luboše Gešvindera. Byl jsem na šesté pozici a přede mnou jel Miki. Já jsem to zkoušel na něho a on zase na Matiju před sebou. Nakonec jsme nic nevymysleli a v tomto pořadí projeli cílem.

Celý víkend v Přerově byl skvělý (teda až na tu třetí rozjížďku). Chci poděkovat všem, se kterýma jsem se na trati potkal. Moc jsem si to s Vámi užil. Doufám, že Vy taky!

Atmosféra v kartcrossovém depu byla parádní. Jsem rád, že náš tým je její součástí.

Mé největší poděkování patří mému taťkovi Milan Svoboda, který mě do autokrosu "uvrtal". Už nějaký ten rok spolu tu káru táhneme a já v něm mám nejlepšího parťáka, mechanika i rádce. Díky, tati!
 

Karta jsem dovezl domů bez jediného škrábance a už tento víkend ho budu testovat v Panenském Týnci, kde se pojedou drifty a gymkhana. Snad se kart osvědčí i v této disciplíně.

foto: Honzík Pilát, Luki a Milan

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: