MASCOM CUP Přerov


cara

Další závod se uskutečnil v Přerovské rokli, kam se každý rok těším a kde se mi v posledních letech docela daří. Naše divize byla opět nejpočetnější (22 kartů) a jako jediná jela semifinále.

Po tréninkách mi patřilo šesté místo.

1. rozjížďka - 3. místo

2. rozjížďka - jela se netradičně v neděli ráno a kartcross začínal. Přes noc "trošku" sprchlo a to udělalo z trati bahenní lázně. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak to vypadalo a se třetím místem jsem byl spokojený.

3. rozjížďka - pro změnu 3. místo

Po odjetých rozjížďkách jsem byl pátý. V semifinále jsem hned v prvním esíčku předjel jezdce přede mnou a dostal jsem se tak na druhé místo. Zkoušel jsem útočit na první, ale to se mi nepodařilo a dojel jsem druhý. Což mi dalo do finále první řadu, ale bez možnosti výběru místa. Takže se dalo předpokládat, že na mě zbyde to nejhorší.

A taky se tak stalo a já startoval do finálové jízdy z venku. Ale hned po startu se ukázalo, že to vůbec nebylo špatné místo, odjížděl jsem jako druhý. Hned na skoku jsem zaútočil a předjel jezdce v horní zatáčce. Vybudoval jsem si náskok a jel v klidu, abych zbytečně neudělal chybu nebo gumu (s čímž mám už neblahou zkušenost). Naštěstí mi to vyšlo a já mohl slavit své první vítězství v kartocrossu!

Poděkoval bych pořadatelům za skvělý závod, také všem, kteří nás podporují a fandí. Také bych chtěl poděkovat všem, kteří nám v průběhu závodu pomohli s mytím a přípravou auta.

Své vítězství bych chtěl věnovat hlavně rodině, která se mnou táhne tu závodnickou káru už dvanáctou sezonu a která mě v tom od počátku podporuje. Škoda, že moje mamka nemohla sdílet moji-naši radost osobně na závodech. Fandila alespoň na dálku a dělala to dobře... A za to ji moc děkuju a taky za vše... však mamka ví...

Tento víkend se uvidíme netradičně na závodech do vrchu v Ústí nad Orlicí, kam vyrazím s kartem jako předjezdec společně s Ondrou Hartychem a taťka po roční pauze vyvětrá BRCe. Tak Vás tímto autocrossaři zveme na tuto netradiční disciplínu, kde po závodě nebudete muset auto mýt půl dne.

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: