MASCOM CUP PŘEROV ME


cara

Na vložený závod při ME přijelo do Přerova 19 jezdců. V našem týmu velká novina - přijel nám mechanikovat Standa Kotěšovský.

Tréninky žádná změna - až 11. místo. První rozjížďka nepovedená. Po kolizi s Mistrem Bendou :) v prvním kole jsem odjížděl poslední, po stíhací jízdě to nakonec dalo 8. místo. Zbylé dvě nedělní rozjížďky holá tragédie. Trať byla zbytečně moc zlitá. Smůlu měl také ten, na koho zbyl prostředek na startu. Bylo tak nalito, že auta nechtěla odjet. Ke smolařům jsem bohužel patřil také já. Takže druhá rozjížďka opět 8. místo. Vůbec jsem neměl z jízdy radost a jel si jak pro svačinu. Třetí jsem nedojel. "Sežralo" mě bláto při předjíždění a já skončil v mezi s ulomeným kolem. Můj velký dík patří taťkovi, Standovi a také  Přemkovi Doležalovýmu, který také přiložil ruku k dílu a já mohl jet semifinále.

Zdravě jsem se naštval a po krásných předjížděcích manévrech jsem se po startu dostal na páté místo. Tak jsem i dojel a dostal se tak do finále.

Protože se pořadatel dostal do časového skluzu a "Evropa" má přednost, tak naše finále se jelo až nakonec. Vzhledem k velké úmrtnosti ve všech finálových divizích jsme se na start dostali až někdy po 19.15 hod. Trať byla řádně dobitá. Kdo potkal díru, rád určitě nebyl. Na to doplatilo mnoho jezdců. Start se mi povedl, ve čtvrtém kole jsem předjel Honzu Roubíčka, kterého jsem udržel za svými zády až do cíle a skončil tak na 5. místě. Závod byl velmi fyzicky náročný, ale auto jsem dovezl bez jediného škrábnutí.

Nakonec víkend v Přerově dopadl výsledkově parádně. Standa Kotěšovský se osvědčil, tak určitě budeme rádi, když s námi zase pojede. Ale možná bude lepší až si to zase férově rozdáme na trati. Už se na Tebě těším, chlape!

Chtěl bych také poděkovat všem, kteří se podíleli na uspořádání a chodu závodu. Jen mě mrzí necitlivé kropení. Jízdu na mokru mám rád, je to výzva. Ale tady té vody bylo opravdu moc.

Další závod nás čeká již tento víkend v rakouském Melku, kde se jede rallycross.

 

 

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: