MASCOM CUP Sedlčany RX


cara

Na rallycross do Sedlčan jsem se moc těšil. Sešlo se nás 21 kartů.

Trénink - 4. místo  - paráda

1. rozjížďka -  v první řadě jsme stáli vedle sebe s Ondrou Hartychem. Start se mi povedl a odjížděl jsem jako druhý za Ondrou. Tak jsme i dojeli do cíle.

2. rozjížďka - experimentoval jsem s plynem na startu a prokaučoval jsem to. Dojel jsem čtvrtý.

3. rozjížďka - jela se na mokru, start skvělý. V první zatáčce jsem byl první, ale nezavřel jsem to a tak jsem byl dlouhý na výjezdu a propadl jsem se v pořadí. Chtěl jsem to vše dohnat a začal jsem dělat chyby, díky kterým jsem nakonec byl až desátý.

Semifinále - po rozjížďkách mi patřilo 5. místo a to mi dalo první řadu v semifinále A. Po startu jsem byl třetí, ale na výjezdu, po mé chybě, mě předjel Sláva Ducháček. Tomu potom vylítla poloosa, která mě málem trefila. Díky jeho defektu jsem nakonec dojel třetí a postup do finále zajištěn.

Finále - lilo jako z konve. S Ondrou jsme stáli opět spolu vedle sebe, tentokrát však ve druhé řadě. Od startu mi auto vůbec neodjelo. Propadl jsem se a zkoušel to napravit. Brýle byly opět proti. Ve třetím kole jsem utrhl provázek od převíjení a všem nadějím byl konec. Kárta jsem odstavil, protože nemělo smysl pokračovat. Jen malou útěchou mi může být, že jsem "brýlový" problém neměl sám... ale bylo nás nejméně šest.

Závody v Sedlčanech byly super, děkuji pořadatelům. I když mě zradily brýle, moc jsem si víkend užil. Jen škoda toho počasí v neděli. Ale podmínky jsme měli všichni stejné.

Další závod se jede příští týden v Humpolci na domácí trati. Tímto zvu všechny známé i neznámé, ať přijdou fandit. Těším se na Vás!

p.s. Velká gratulace Michalovi Pihávkovi za premiérové vítězství!

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: