MASCOM CUP Sedlčany RX


cara

Sedlčany, rallycross a kart - to je kombinace, kterou mám rád. Převzato bylo 19 kartů.

V prvním tréninku jsem se nemohl najít, ale druhý mi vyšel lépe a zajel jsem čtvrtý nejrychlejší čas, což mě velmi potěšilo.

Do první rozjižďky jsem šel z první řady, takže skvělý začátek do závodu. Bohužel jsem v první zatáčce nedobrzdil a naskočil jsem na Petra Doležala. Tímto se mu ještě jednou omlouvám. Petrovu pozici jsem tímto neúmyslným manévrem naštěstí neohrozil. Já jsem ale přišel o tři místa a dojel do cíle jako pátý.

Druhá rozjížďka, start z druhé řady po boku mého oblíbence Davida Bendy. Po startu jsem se zařadil za něj a spolu jsme po Náměstíčku krásně předjeli Petera Ramlera. Dojel jsem čtvrtý.

I přes noční déšť se pořadatelům podařil husarský kousek a připravili pro nás sjízdnou trať a my si mohli užít nedělní zbytek závodu.

Třetí rozjížďka a opět páté místo.

Semifinále - hned v první zatáčce Benjamin Reiss zbytečně vyřadil z bojů o finále Matiju Rakovce. Já jsem bojoval o třetí místo s dalším rakouským jezdcem Philippem Leonhardtsbergerem. Ten se o mě nakonec přetočil, když mě zavíral a tlačil na vnitřní svodidla do kopce po Náměstíčku. Do cíle jsem dojel třetí, ale po následné diskvalifikaci Benjamina Reisse jsem poskočil o místo výš.

Finále a start z první řady vedle Ondry Hartycha. Start se mi nepovedl a přestartoval mě opět David Benda. Ten jel chvíli třetí, ale pak ho po chybě předjel Michal Pihávek. A já ho měl zase před sebou a to až do cíle. Moc jsem ho chtěl předjet, ale musel jsem si hlídat Pepču Švorce, který to na mě taky zkoušel a na kterého to zase zkoušel Luboš Gešvinder. Do cíle jsme přijeli jako jeden "Benda". Já jako pátý.

Musím vyseknout poklonu Davidovi a jeho bránící taktice. Náš tým by se ho nebál nazvat "ALONSO" kartcrossu.

S výsledkem jsem spokojený. Gratuluji vítězům, ostatním nám děkuji za souboje na trati. Ještě jednou díky pořadatelům za citlivé kropení tratě a celkovou organizaci.

Přijeďte fandit do Poříčí nad Sázavou, kde se tento víkend jede další autokrosový závod. Těším se na Vás!

foto: Honzík Pilát, David Krátký, Štěpánka, Luki, Milan

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: