MASCOM CUP SEDLČANY RX

cara

V Sedlčanech se jel první rallycross sezony. Jednalo se o jednodenní závod. Do Sedlčanské kotliny jsem se těšil, místní trať mám rád.

V sobotu celé odpoledne i večer pršelo, trať v neděli ráno podle toho i vypadala. V prvním tréninku nikdo nic nenaměřil, jen se vyzkoušelo auto. Trať postupně osychala, ale i přesto jsem naměřil až 16. čas. Protože se nás sešlo 20, bylo postavení na startu upraveno a startovalo se 3,2,3,2. Tréninkový čas mi tedy stačil až na třetí řadu v první rozjížďce. Podařil se mi ale start a do první zatáčky jsem přijížděl na třetím místě. Bohužel došlo ke strkanici, já dostal ránu na zadní kolo a roztočil se. Závod byl ale zastaven, protože se Jirka Havelka nemohl dostat z auta. Vyšetření v nemocnici prokázalo zlomenou ruku. Opakovaný start se mi už tolik nepovedl, nakonec jsem dojel jako 6.

Druhá rozjížďka byla smolná. Hned v prvním kole v zatáčce před cílem došlo k hromadné kolizi. Miki Nový se po boji se Slávou Ducháčkem roztočil v prachu. Vašek Cais, který jel za nimi, se snažil vyhnout vzniklé kolizi, odrazil se o svodidla a zůstal tam. Já jsem na tom byl stejně, v té rychlosti se s tím nedalo nic dělat. Tím pro nás tato rozjížďka skončila. Auto bylo rozbitý, ale zvládli jsme to do další jízdy opravit. Díky moc za pomoc při opravě klukům Hartychovým. Také děkujeme za nabídnutou pomoc jezdcům a mechanikům ostatních týmů.

Do třetí rozjížďky jsem nastupoval z poslední řady. Tentokrát se vše obešlo bez karambolů, já si zapředjížděl a do cíle jsem dojel na 6. místě.

Po rozjížďkách mi patřilo celkově 15. místo a to znamenalo třetí řadu v semifinále A. Na start jsem šel s taktikou předjet soupeře v první zatáčce venkovní stopou. Bohužel tam byl prach, já se na něm roztočil a odjížděl jako poslední. Zahájil jsem stíhací jízdu. Podařilo se mi předjet dva jezdce, ale na postup do finále to nestačilo, uteklo mi o jedno místo.

Závody v Sedlčanech jsem si užil. Mrzí mě rozbité auto, doma na něm bude ještě spousta práce. Čas na přípravu budeme mít, protože závod v Nové Pace vynecháváme. Uvidíme se až v Přerově, kde se jede 14. - 16. června 2019.