MASCOM CUP Sedlčny RX


cara

První rallycrossový závod sezony v Sedlčanech a 19 kartů na startu.

Závodní víkend začal moc pěkně, vyhrál jsem obě kvalifikace s náskokem 6 desetin vteřiny.

V první rozjížďce jsem se po startovní strkanici propadl na čtvrté místo, ale během jízdy jsem se dostal na místo třetí a tak i dojel do cíle.

Druhou a třetí rozjížďku jsem vyhrál.

V semifinále mě David Benda přestartoval. Celou jízdu jsem se ho snažil předjet a nakonec se mi to podařilo a jízdu jsem vyhrál. Bohužel sportovní komisaři mi dali penalizaci 9,5 vteřiny za porušení traťových limitů. Na rallycrosse... Tím jsem byl odsunut na poslední postupové místo. To znamenalo start ve finále z poslední řady.

Ve finále se mi start povedl. Hned v prvním kole jsem se probojoval na osmé místo. Postupně jsem předjížděl jezdce před sebou bez toho, abych někoho z nich sundal nebo kvůli mě ztratili další pozice. Do cíle jsem dojel na třetím místě. Měl jsem obrovskou radost, protože dostat se z poslední řady takhle dopředu bylo neskutečně náročný a těžký. Ale moc jsem si to užil. Bohužel moje radost netrvalo dlouho, protože jsem se dozvěděl, že mě opět řeší komisaři. Ti nakonec rozhodli o trestu 2 vteřiny za tlačení  do soupeře na brzdách. Snažil jsem se jejich rozhodnutí zvrátit, ale mé argumenty nepřijali. Jednání komisařů mě mrzí, ale už s tím nic nenadělám. Tím pádem jsem klesl na čtvrté místo.

Pořadatelům děkujeme za uspořádání závodu. Fanouškům a všem mým blizkým děkuji za podporu.

Teď mě čekají dva evropské autokrosové závody a to už příští víkend v Matschenbergu a hned další v Nové Pace. Opět pojedu s francouzským týmem LR Motors. Už se moc těším.

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: