MASCOM CUP Sosnová RX


cara

Tak jsme se konečně dočkali a začínáme závodit! První závod sezony nás čekal v Sosnové na rallycrosové trati. Bohužel tragická organizace závodu naše počáteční nadšení vrátila zpět na zem (např. administrativní přejímka trvala 4 hodiny, v depu chaos...). No ale my jsme se rozhodli, že si závody zkazit nenecháme a užijeme si je, jak jen to půjde. Do Sosnové se přihlásilo 19 kartů.

V prvním tréninku jsem jel hodně opatrně a poznával trať. Proto můj čas byl až na chvostu startovního pole. V druhém jsem si byl jistější a tomu odpovídal i čas.

V rozjížďkách jsem se pomalu, ale jistě, prokousával startovním polem a postupně zrychloval. Po odjetých rozjížďkách mi patřilo 11. místo a šel jsem do semifinále A jako šestý. Nakonec jsem si o jednu příčku polepšil a postup do finále byl náš.

Ve finále jsem startoval ze třetí řady. Pro start jsem si zvolil venkovní pozici, protože se mi velmi osvědčila. Hned po startu jsem se nalepil na svodidla a čekal. Všichni se namáčkli na vnitřek trati a já spoustu jezdců objel. Při nájezdu na šotolinu jsem se pokusil předjet rakouského jezdce Petra Ramlera. Ten do mě zbytečně zatočil a poslal mě do bariéry z pneumatik. Po kolizi jsem zjistil, že auto je v pořádku a můžu pokračovat v závodě. Byl jsem docela dost naštvanej a zahájil jsem stíhací jízdu. Stahoval jsem jezdce před sebou, ale kvůli následné bouračce Petra Ramlera byla finálová jízda zastavena v posledním kole. Jízda se již neopakovala, takže jsem nakonec skončil na 12. místě a byl jsem spokojený.

Jsem rád, že jsem auto dovezl téměř bez jediného škrábance domů a že kart funguje na 100%.  Zvlášť poté, co jsem si karta postavil sám (samozřejmě pod dohledem mého taťky).

Je škoda, že se vůbec nezdařila organizace závodu. Asi budu hodně přemýšlet, jestli se v budoucnosti závodu zde vůbec někdy zúčastním.

Každopádně jsem moc rád, že jsem viděl "staré známé", myslím, že jsme si to po dlouhé přestávce všichni užili. Ať už v depu nebo na trati.

Budu se na všechny těšit na dalším závodě, který se jede v Nové Pace příští víkend. Tak přijeďte fandit!!!

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: