ME Přerov CrossCar


cara

Stále nedokážu pobrat můj výsledek na mém prvním evropském závodě, který se konal v Přerově. Když jsem poprvé ve čtvrtek sedl do auta, byl jsem nadšený. V Sedlčanech na rallycrosové trati jsem objel patnáct kol. A už tam jsem věděl, že mě to bude bavit. Auto jsem měl půjčené od francouzského týmu WILL´OZ, který chtěl mít pro český závod v týmu českého jezdce. Proto chci moc poděkovat mým rodičům, kteří mi umožnili splnit si sen... A že to s mamkou nebylo jednoduchý. Nakonec mi ale vše potřebné vyřídila s úsměvem na rtu...

V pátek jsme se seznámili s celým týmem i mým týmovým parťákem Valentinem Comtem. Večer se nám s Tomíkem Svobodou podařilo získat třetí místo v soutěži týmů v přezouvání kol na kartu a závodu na simulátoru. Tak to byl pěkný začátek úspěšného víkendu.

Počasí v Přerově si se všemi v sobotu i v neděli nepěkně zahrávalo. Warm up se nám podařilo ještě zajet za sucha, ale pak přišla průtrž a do prvního tréninku nastoupilo pouze šest jezdců z 29. Tento trénink se mi podařilo vyhrát. V každé rozjížďce jsem startoval z první řady. Neskutečně jsem si užíval souboje s nejlepšími jezdci v této kategorii. Po odjetých rozjížďkách mi patřilo páté místo, což málokdo čekal. Upřímně já tedy ne. I když v semifinálovou účast jsem doufal.

Semifinále byl jeden neskutečný souboj se španělským jezdcem Ivanem Piňou Chinchillou, kdy jsme se celou jízdu naháněli. Cílem jsem projel na třetí pozici a tím jsem se dostal mezi nejlepší desítku jezdců, kteří měli možnost jet finálovou jízdu.

No a finále... Po startovní strkanici jsem na Mamuta odjížděl až na šestém místě. Ale už od Chmelnice dolů jsem byl druhý... Poté jsem se celé finále snažil dostat na první místo. To se mi nepodařilo, ale za druhé místo jsem byl neskutečně šťastný. Moc díky Davidovi Meátovi za krásné souboje.

Chci poděkovat všem, kteří mi fandili a hnali mě dopředu, ať už v Přerovské rokli nebo na dálku. Moc si toho vážím. Také poděkování patří pořadatelům za krásný závod i doprovodný program (skupina Harlej).

Tak úspěšný bych nebyl nebýt skvěle připraveného auta, cenných rad od mého taťky, Willyho, mého spottera Tomíka Svobody a Arnyho Floriána. Díky Vám, chlapi!

V evropské společnosti jezdců crosscar jsem se cítil moc dobře a doufám, že se mezi ně třeba snad brzy vrátím.

No už tento víkend se uvidíme v Dolním Bousově, kde se jede další podnik MASCOM CUPu. Zatím je přihlášeno 20 jezdců, tak přijeďte kouknout, těšíme se na Vás!

 

 

 

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: