MASCOM CUP HUMPOLEC

cara

Do Humpolce jsem se moc těšil, chtěl jsem si konečně pěkně zazávodit a ne zažívat "demolišn derby" jako na minulých závodech. Divize kartcross byla tou nejpočetnější, na startovní listině bylo 24 jezdců.

S tréninkem jsem spokojený nebyl, zajel jsem až 13. čas a to bylo pro mě zklamání.  V sobotu byly na programu ještě dvě rozjížďky. Tam se mi výsledkově moc nevedlo, dojel jsem 8. a 7., ale krásně jsem si zazávodil. V neděli se mi dařilo o moc lépe. Ve třetí rozjížďce jsem dojel na 3. místě. Díky tomu jsem si polepšil a po rozjížďkách jsem skončil na 10. místě. V semifinále jsem startoval ze druhé řady a to mi dávalo větší šanci probojovat se do finále. Naše runda byla dost divoká, došlo ke kolizi, tři jezdci cílem neprojeli. Já jsem dojel na 5. místě, ale díky diskvalifikaci jezdce přede mnou, jsem byl nakonec 4.

Do finále jsem nastupoval ze třetí řady. Start se mi povedl, jezdec přede mnou se ale přetočil, tak jsem musel jít na brzdy, ale i tak jsem odjížděl na sedmém místě. Ještě jsem bojoval o lepší umístění, zkoušel jsem to na Michala Pihávka ze všech stran, ale nepodařilo se mi ho předjet. Nakonec jsem si ještě musel hlídat záda, protože se ke mě nebezpečně blížil Matija Rakovec. Do cíle jsem tedy dojel na sedmém místě.

Závod v Humpolci považuji za velmi úspěšný. Konečně se konal víceméně v duchu fair play. Auto jsme domů dovezli bez "škrábance".

Tímto chci poděkovat všem, co se podíleli na uspořádání závodu, také rodině, sponzorům a hlavně soupeřům za krásné a čestné souboje.

Jo a taky nesmím zapomenout na práci fotografů - díky moc pánové!