CDS Ostrava


cara

Tento víkend (20 a 21. 6. 2020) jsme se poprvé zúčastnili závodů CZECH DRIFT SERIES, což pro nás byla první zkušenost s driftováním.


Sobotu jsme měli zahájit velkou technickou přejímkou, kterou musí projít každý nový závodní speciál. Nebyli jsme zdaleka jediní, kteří v silném dešti čekali, až na ně přijde řada (přejímka pro jeden vůz může trvat klidně i hodinu). Pořadatelé tedy rozhodli, že i bez přejímky je možné trénovat, aby se každý co nejvíce svezl. Za toto rozhodnutí jsme byli moc rádi a hned jsme skočili do auta najíždět první testovací metry na závodní trati.


I když sedávám za závodní volant již několik let, na trati si připadal, jako by v autě seděl poprvé. Pro Aleše to byla první zkušenost v závodním voze, což bylo vidět i na trati :-) Trať byla docela náročná i pro zkušené jezdce a voda tomu také moc nepomohla. Skládala se z několika velmi rychlých zatáček a i malá řidičská chyba vedla k přetočení nebo nebo “políbení” sudu. Aleš se líbal 2x, přetočení auta (hodiny) jsme raději nepočítali.
Ve volné chvíli jsme přijeli na tech. přejímku, která dopadla na výbornou, za což vděčíme především kamarádovi/technikovi/závodnímu rivalovi Martinu Šulákovi. Ihned po přejímce jsme opět skočili do auta a jeli testovat. Každá sekunda za volantem pro nás byla velmi cenná.


V 16:00 začaly ostré jízdy, ve kterých má každý pilot 3 pokusy na projetí trati. Rozhodčí jízdy ohodnotí a počítá se nejlepší z nich. Pokud řidič trefí kuželku, udělá hodiny, jede více než jednou rovně (ne ve smyku) nebo neprojede správně vytyčenou trať, automaticky dostane 0 bodů ze 100. Aleš udělal ve všech třech jízdách alespoň jednu z uvedených chyb, a proto si odnesl čistou nulu. Mně se v jedné jízdě podařilo trať projet bez zásadních chyb a vyjel si 18 bodů, čímž se umístil na 5. místě v celkovém hodnocení kategorie Street.


 V neděli jsme jeli závod gymkhana, který se jede na čas. Na začátku  bylo obtížné si zapamatovat trať, kterou tvořilo několik barelů, ale trpělivý zástupce pořadatele “Čajíček” nám ukazoval cestu deštníkem. Občas ním hrozil, když jsme mu barel porazili. Ze začátku byla trať hodně mokrá, ale po poledni přestalo pršet a trat postupně osychala.

Na ostré jízdy jsme měli opět 3 pokusy a nejlepší z nich se započítal. Aleš první jízdu gymkhany zajel bez velké chyby. V dalších dvou se přetočil, takže se mu počítal čas z prvního pokusu. Já si zajel svůj nejlepší čas hned v první jízdě, druhou se pokusil napodobit, ale udělal jsem pár drobných chyb, takže čas byl horší. Třetí jízda vypadala velmi nadějně, ale kvůli přetočení byl tento čas neplatný.


Tento víkend hodnotíme velmi kladně, krásně jsme si zajezdili, natrénovali a taky jsme se posunuli o pěkný kus dopředu.


Chtěli bychom poděkovat pořadatelům za vynikající organizaci celého víkendu. Těšíme se na další závod!

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: