CDS Panenský Týnec - GYMKHANA


cara
Náš třetí závod se konal na letišti v Panenském Týnci v rámci tuningové akce CarWars. Zde jsme změřili síly s dalšími 22 účastníky.
 
Z prvních tréninkových jízd jsme měli dobrý pocit, ačkoli jsme se mezi kuželkama několikrát ztratili. Shodli jsme se na tom, že trať na první pohled vypadala jednoduše, ale pro zajetí dobrého času bylo nutné jet velmi přesnou stopu. Všechny tréninkové jízdy jsme si náramně užili.
 
Náš pocit na závodní jízdy se změnil stejně rychle jako počasí - začalo pršet a trať rychle zmokla. Věděli jsme, že trať bude velmi kluzká, ale i tak nás nedostatek gripu překvapil. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli ufouknout kola, aby auto lépe drželo. Toho jsme sice docílili, ale Lukimu se auto v první zatáčce chytlo a vjelo přímo do sudu. I díky Lukiho chybě se Aleš rozhodl odjet svou první jízdu na jistotu.
 
Ve druhé jízdě se už Luki kvalifikoval, ale dle svých slov měl rychlost, jako kdyby jel pro rohlíky. Aleš se rozhodl jet svou druhou jízdu v některých úsecích na vyšší kvalt, protože v té první byl na druhý rychlostní stupeň často v omezovači. Díky dvěma prořazením Aleš svůj čas nevylepšil. Z Panského Týnce si odvážíme 14. a 15. místo a také spoustu zkušeností.
 
Děkujeme pořadatelům, kteří to s deštěm také neměli jednoduché.
 
 
foto: Aldafoto, Luki Svoboda, Aleš Svoboda, Hanka Matoušková, Simona Svobodová,

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: