GRAND FINAL Sosnová DRIFT + GYMKHANA


cara

Naše poslední závody v Sosnové se nesly v duchu drobnějších problémů. Začínali jsme brzy ráno a celá trať byla ještě mokrá. Díky tomu jsme končili často v hodinách a Aleš dokonce i dvakrát v trávě. Auto bylo v tu dobu naštěstí ještě v celku. Především zrádná byla poslední zatáčka, se kterou se trápili všichni jezdci.

První větší problém se stal v tréninkových jízdách. V 6. tréninkové jízdě, kterou měl Luki moc hezky rozjetou (trefil všechny Touch-and-go zóny a měl dobrou rychlost), se mu před poslední zatáčkou otevřela kapota a auto radši odstavil. Nebylo to způsobeno naší nedbalostí, ale tím, že vibrace vyklepaly zámky kapoty. Byla to sice smůla, ale naštěstí se nám nerozbilo čelní sklo. Problémy pokračovaly - motor měl divný zvuk a nešel tolik do otáček. Rychle jsme přišli na to, že nám upadl filtr sání. Zbytek tréninků už byl v pohodě.

Další problém se objevil těsně před Alešovou první závodní jízdou. Přestaly  fungovat ventilátory a velmi prudce začala růst teplota oleje i vody. To rozhodilo nejen jeho, ale i Lukiho a oba zajeli nulu. Před druhou jízdou jsme tento problém vyřešili, ale Aleš se stejně nezlepšil. Luki i přes tři větší krizovky dostal 39 bodů, což mu dalo šesté místo.

První jízdy gymkhany se nám velmi povedly a byli jsme na průběžném třetím a pátém místě. Aleš se v druhé jízdě pocitově zrychlil, ale díky chybě na startu byl jeho čas horší. Podobně to měl i Luki. Kvůli prořazení před cílem si čas nezlepšil. Nakonec jsme si vykroužili šesté a sedmé místo.

I přes nabitý program, pořadatelé vše zvládli na jedničku a mrzí nás, že se s nimi uvidíme až na jaře.

 

Máte dotaz? Napište nám...

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
Telefon: